Ma még kevesen tudják, hogy Wirbur és Orvelle Wright huguk, Katharine segítsége nélkül nem találhatták volna fel a motoros repülőgépet.
A Wright családban Katharine az egyetlen lány szerzett csak diplomát, majd 1898-ban egy középiskolában kezdett el nyelvet tanítani. A két fivére ekkor még fél kedvvel bicikli gyáros volt, de már igazi énjükkel repülőgépeket terveztek. A fivérek megszállottan összegyűjtöttek és tanulmányoztak minden repüléssel kapcsolatos elméletet és különböző repülő eszközöket építettek, melyet aztán ki is próbáltak.A képen a Wright Flyer makettje, melyet Londonban a Királyi Légierő Múzeumának előcsarnokában fényképeztünk le pár éve.
Katharine a kezdeti sikertelen kísérleteik ellenére nemcsak folyamatosan biztatta őket, hanem a tanítás mellé még bevállalta a bicikligyár vezetését is. Így a bátyjai többet lehettek Kitty Hawk homokos dűnéi között és folyamatosan kísérletezhettek. Az eredmény ma már történelem - 1903 decemberében ők repültek először irányítható motoros repülőgéppel.
Katharine a tanárnő-üzletasszony kézbe vette a Kitty Hawk-ként ismert családi gyártású repülőgép 1907 és a következő évek európai értékesítését is. Bemutató repüléseket szervezett, üzleti tárgyalásokat folytatott és a műszaki adatokra is kiterjedő tájékoztatást adott az érdeklődő európai uralkodóknak, befektetőknek és újságíróknak. Sőt a siker érdekében, hogy ne legyenek nyelvi nehézségei sem, még franciául is megtanult.A több éves európai bemutató körúton, több mint 200 repülésen királyok, államfők, milliomosok és a tömeg ünnepelte a levegő hőseiként a két fiútestvért, miközben Katharine a háttérben intézte a logisztikát.
Katharine egyszer került igazán előtérbe, amikor VII. Edward angol király számára szervezett bemutató repülést. A királyt szinte meghökkentette, hogy a hölgy bátor utasként felszállt a bátyjával a repülőgéppel. A király láthatta, hogy a nők számára is olyan egyszerű és kényelmes a repülés, akár az automobilozás. A világsajtót bejárta a kép, amikor Katharine hosszú szoknyáját egy madzaggal egyszerűen alul összekötötte, amellyel egyben a nyitóképen is látható módon divatot is teremtett.
A három Wright testvért európai tartózkodásuk alatt a franciák annyira megkedvelték és tisztelték, hogy mindhármukat kitűntették a francia Becsületrenddel, Amerikába visszatérve pedig még az elnök is fogadta őket a Fehér Házban. Az utókornak ideje lenne a Wright fivérek helyett a Wright testvérek fordulatot használni a merev szárnyú motoros repülőgép feltalálása kapcsán.
Egy másik anyagunk a Wright fivérekről. És irtunk már Charles Lindbergh feleségéről is, aki az óceánt először átrepülő pilóta későbbi munkáját pilótaként is segítette.