Philadelphiából az American Airlines új járatának ünnepi köszöntésére a Boeing B767-300 típusú repülőgéppel Budapestre érkezett Chellie Cameron, aki ebből az alkalomból rövid interjút adott a Hölgypilóták blognak.
Kérem, pár mondatban mutassa be Philadelphiát és a repülőterét.
Az önmagában is nagy város New-York és Washington között található, amely az agglomerációs területekkel együtt az Amerikai Egyesült Államok 7. legnagyobb városa. A Philadelphia International Airport (PHL) 30 milliós utasforgalmat bonyolít évente.
Mióta dolgozik a Philadelphia International Airporton(PHL)?
Hét éve dolgozom a repülőtéren, pénzügyi igazgatóként kezdtem, majd forgalmi igazgató voltam és két évvel ezelőtt lettem vezérigazgató.
Az előadásában említette, hogy korábban a légierőnél dolgozott.
Van egy olyan gyakorlat Amerikában, hogy ha valakinek a hadsereg kifizeti az egyetemi tandíját, akkor cserébe a hadseregben kell szolgálni. Tulajdonképpen én is így kerültem az Air Force-hoz. Az egyetem elvégzése után hét évet szolgáltam a légierőnél, de nem repülőgépen, tehát nem pilótaként, hanem hasonló munkakörökben, mint ahol most dolgozom pénzügyi, beszerzési és egyéb földi pozícióban. Századosi rangban Amerikán kívül Törökországban és Németországban is szolgáltam.
Szintén az előadásában említette, hogy repülőgépek vízsugaras köszöntését a légierőnél is alkalmazzák. Mit jelent ez a gyakorlatban?
Ez valóban egy katonai szokás, amely egyszerűen a tisztelet jele, de a légierőnél értelemszerűen nem új járatokat, hanem VIP vendégeket és veteránokat szállító repülőgépet köszöntenek vele. Természetesen a philadelphiai repülőtéren is szokás, hogy az új légitársasági partnereket vízsugárral köszöntjük.
Kuriózumként az American Airlinesnál dolgozik a világ legidősebb légi kisasszonya, akiről már korábban írtunk. Végül ajánljuk a mai American Airlines járatnyitó ünnepségéről készült videót.