A két hölgy, akiket bemutatunk nemcsak profi szinten kezelik a drónokat, hanem általuk nemzetközi rangos elismerést is szereztek maguknak egészen más területen.
Ellie Mackay nemzetközileg elismert drónpilóta, mindenféle hatósági engedéllyel. Korábban geológiát és biológiát is tanult mielőtt extrém környezeti filmkészítésre szakosodott.
Drónjával a dzsungelről, óceánról, tengerpartról és a sarkvidéki területekről készített díjnyertes dokumentumfilmjeivel, méltán kiérdemelte, hogy a Royal Geographical Society munkatársaként a szervezet nagykövete legyen.De részt vesz annak a teamnek a munkájában is, melynek célja, hogy megtisztítsa az Egyesült Királyság vizeit az árapállyal partra sodort műanyag szeméttől.
Ellie a drónja segítségével figyeli és felméri a part menti szennyezettség mértékét, meghatározza a műanyagszemét mennyiségét, sőt még a méretét is. Egy, a team által kifejlesztett szoftver ugyanis különbséget tud tenni a műanyagszemét és más tárgyak között.
Gemma Alcock drónpilóta a Bournemouth Egyetemen üzleti menedzsment diplomát szerzett, majd a Royal National Lifeboat Institution önkéntes vízimentőjeként kutatási mentési műveletekben vett részt. Az itt szerzett tapasztalatait felhasználva évek óta azt kutatja, hogy a mentőszolgálatok és nem csak a vízimentők hogyan tudják vészhelyzetben a legjobban használni a drónokat.
Gemma szerint ugyanis a drónok gyorsabban és főleg olcsóbban megtalálják a vészhelyzetbe került embereket, mint akár a keresésükre küldött helikopterek. A drón által megadott koordináták és az élőben közvetített videó alapján pontosan meghatározható a mentőegységek nagysága és összetétele. De a drón akár már eszközöket és embereket is szállíthat, amíg a mentőegységek odaérnek. A Gemma számos kutatási projektben vett részt, 2018 Women To Watch in UAS díjat is kapott.
Korábban írtunk a világ első drónpilótájáról és werkfotókból összeállítottuk az elmúlt év számunkra nevezetes eseményeit.