A bumeráng járat Sydney-ben szállt fel és leszállás nélkül 8 és fél órát volt a levegőben.
Az ausztrál légitársaság híres „Emily” Boeing 787 Dreamlinerén a Covid járvány miatt 135 utas volt, akik a jegyekért annyit fizettek, mint egy londoni repülőútért.
Az útvonal Új-Dél-Wales és Queensland partjai mentén, érintette többek között az Uluru-Kata Tjuta Nemzeti Parkot, a Nagy-korallzátonyt, a Byron-öbölt és a Sydney-i kikötőt.
Mivel alig volt légtérforgalom, a pilóták mindent elkövettek, hogy az utasok mindkét oldalon élményhez jussanak. A repülőgép külön engedéllyel 1200 méterre ereszkedett a nevezetességeknél.Műholdak segítségével az utasok első kézből, a helyi szakértőktől kaptak idegenvezetést akár egy hop on - hop off városnézős úton.Igazi örömrepülés volt, a fedélzeten buli hangulat uralkodott.A járat pilótáit a légiforgalmi irányítók, és a többi pilóta országszerte hihetetlen fogadtatásban részesítette. A pilótákat is ámulatba ejtette a látvány.Egy törzsutas azt nyilatkozta, hogy sok belföldi és nemzetközi utazási terve meghiúsult 2020-ban. Amíg személyesen meg nem látogathatja az úti célokat addig az ilyen repülés a legjobb dolog, ami vele történhet.A Sunshine Coast homokba írt üzenetet küldött az utasoknak, kezdjék meg a következő látogatásuk megtervezését. Azaz hiányoztok, és alig várjuk, hogy újra üdvözölhessünk benneteket, amikor ismét biztonságban lehet majd utazni.Mivel a világ utasszállító repülőgépeinek egyharmada a földön van, a Qantason kívül több légitársaság is indít hasonló, sehova nem tartó járatot, hogy fenntartsa az utazási kedvet, bevételt szerezzen, és kevesebb alkalmazottat kelljen elküldeni. Korábban írtunk arról is, hogy jönnek a hidrogén hajtású hibrid repülőgépek.